Entera olarak, 1999 yılından bu yana elektronik iş mesajlaşması ve iş süreçleri optimizasyonları konularında müşterilerimize en iyi hizmeti sunuyoruz.

Entera Bulut Faks

Geleneksel faks haberleşmesinin hantal yapısından ve pahalı yazılım-donanım alternatiflerinden kurtulmak için Entera internetten faks gönderme ve alma işlemleriniz için hiçbir kurulum ve yazılım olmaksızın mükemmel bir çözüm sunuyor.

Internete Bağlanan Cihazlardan Faks Gönderip Alabilme

Email gönderip alabildiğiniz her cihazdan, her zaman ve her yerde faks gönderip alabilirsiniz.

Maliyet Tasarrufu

İlk yatırım maliyeti, aylık sabit telekom gideri, aylık sabit bakım gideri yoktur. Kağıt, toner, elektrik masrafı yoktur. Başarısız fakslar hiçbir şekilde ücretlendirilmez.

Tek bir Email ile Toplu Faks

Çok sayıda alıcıya hızlı, sorunsuz ve güvenilir şekilde dökümanlarınızı gönderebilirsiniz. Hiç bir yazılım, donanım kurulum maliyetiniz olmadan, telekom hatlarınızın kapasitesine bağımlı kalmadan çok daha ucuza bu hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Alıcıya Özel Toplu Faks

BA/BS formu, mutabakat gibi toplu faks gönderimleri her alıcı için ayrı ayrı döküman hazırlamak ve bunları yazıcıdan alıp öyle fakslamak gibi zaman kaybına ve ekstra maliyete sebep olan yorucu işlemlerle uğraşmak yerine kolayca istediğiniz sayıda kişiye özel dökümanın düzenlenip fakslanmasını sağlayabilirsiniz.

Zaman Tasarrufu

Faks göndermek için yazıcıdan aldığınız kağıtla faks makinesine gitmeniz, faks makinesi başında faksın ulaşıp ulaşmadığının teyidini beklemeniz, meşgul ise tekrar göndermekle uğraşmanız gerekmemektedir. Siz diğer işlerinizi yaparken Entera faksı ulaştırmak için sizin istediğiniz sayıda gönderim için dener.

Bilgi Gizliliği ve Güvenliği

Ortak alanlarda yer alan faks makinelerinin kullanımından kaynaklanan gizlilik açıklarının önüne geçer.

Rapor

Faksınız gönderildikten sonra size email ile bir iletim raporu gönderilir. Faksınızın iletilip iletilmediği, iletilemedi ise ne sebeple iletilemediği bilgilerinin yer aldığı detaylı raporlama ile faks gönderilerinizin düzenli kontrol ve takibini yapabilirsiniz.

Faksınız Ekranlarda!

Nasıl Faks Gönderirim?

Nasıl Çalışır?

Entera Bulut Faks ile faks gönderip almak, email gönderip almak kadar basit. Email gönderip alabildiğiniz her cihazdan, her zaman her yerde faks gönderip alabilirsiniz. Entera Bulut Faks hizmeti size fakslarınızı direkt olarak email adresinizden gönderebilme ve fakslarınızı email adresinize alabilme olanağı sunmaktadır.

Siz hala faks makinesi mi kullanıyorsunuz?

Faks gönderip almak için artık faks makinesine, faks yazılımına, telefon hattına, kartuşa ve çıktı almanıza gerek yok! Tek sahip olmanız gereken bir email hesabı!

Nasıl Faks Gönderirim?

Fakslarınızı email özelliği olan herhangi bir cihazdan gönderebilirsiniz. Tek yapmanız gereken yeni bir email penceresi açtıktan sonra kime kısmına alıcının faks numarasını yazmak ve fakslamak istediğiniz dokümanlarınızı email gönderirken eklediğiniz şekilde emaile eklemek. Eklediğiniz dokümanlar EnteraFaks Platformuna ulaştıktan sonra dijital formata dönüştürülür ve alıcıya iletilir.

Yeni bir email penceresi açın ve kime kısmana alıcının faks numarasının devamında @faksgonder.net yazın.

Faks olarak göndermek istediğiniz dokümanı epostanıza ‘ek’ olarak ekleyin ve başlık kullanmak isterseniz de epostanızın gövde kısmına mesajınızı yazın.

Ve gönder tuşuna basın. Alıcınızın hangi cihaz veya programı kullandığı farketmez, faksınız orijinal formatta ulaşacaktır.

İlk gönderimde iletilemeyen fakslar otomatik olarak üç kere denenir. Üç kere sonunda yerine ulaştırılamayan fakslar başarısız kabul edilir ve gönderilememe sebebi ile birlikte raporlanır.

Ücretlendirme

 • Sabit hat ücreti yoktur.
 • Gönderimleriniz sayfa bazında ücretlendirilmektedir.
 • Faksınızın kaç saniyede/dakikada gittiğini düşünmek zorunda kalmaz ve 1 dakikayı aşan fakslar için ek ücret ödemezsiniz.
 • Başarısız fakslar hiçbir şekilde ücretlendirilmez.

Fakslarımı Nasıl Alırım?

Email adresinize tahsis edilen faks alım numarasına gönderilen tüm fakslar güvenli bir haberleşme ağı üzerinden email programınıza veya webmail adresinize TIFF veya PDF formatında ulaştırılmaktadır. Böylece emaillerinize erişebildiğiniz her an her yerde fakslarınızı alabilir ve onları dijital formatta gelen kutunuzda saklayabilirsiniz.

Avantajları

 • Faks numaranız hiç meşgul çalmaz. Aynı anda onlarca faksı alabilirsiniz.
 • Kağıt bitmesi, elektrik kesilmesi, faks arızası gibi problemleriniz olmaz, size gönderilen tüm fakslar size “mutlaka” ulaşır.
 • Kurumunuzdaki her kişi veya departman için ayrı numara alabilir, departmanlar arası evrak karmaşasının, zaman kaybının önüne geçersiniz.
 • Entegrasyon çözümlerimiz ile gelen fakslarınızı kurumunuzun doküman yönetim sistemine alabilir, iş süreçlerinizi hızlandırabilirsiniz.
 • Fakslarınız asla kaybolmaz. Dijital arşivleme hizmetimiz ile isterseniz her ay sonunda size gelen faksların tümünü CD’ye kaydedilmiş olarak alabilirsiniz.

Nasıl kullanmaya başlarım?

Buradan ulaşabileceğiniz sözleşmemizin her sayfası kaşelenip imzalanarak, gerekli evraklarla (imza sirküleri, faaliyet belgesi ve imzalayan kişinin kimlik fotokopisi) birlikte merkezimize kargo ile ulaştırılması durumunda, servis ve kullanıcı bilgileriniz tarafınıza iletilir ve aboneliğiniz aynı gün aktifleştirilerek kullanıma hazır hale getirilir.

Hizmet Sözleşmesi
 • Ödeme Bilgileri

  Ödemelerinizi EFT veya havale olarak gerçekleştirebileceğiniz gibi dilerseniz kredi kartı ile tek seferlik veya düzenli ödeme talimatı vererek de gerçekleştirebilirsiniz. Banka bilgilerimize ve kredi kartı ödeme talimatı formumuza buradan ulaşabilirsiniz.

 • Ödeme Seçenekleri

  Kredi Kartı Formu

  Havale Formu

 • Müşteri temsilcisi

  Sorularınız için bize 0212 285 11 50'dan ulaşabilirsiniz.

  Bu hizmet Entera İletişim Hizmetleri A.Ş. tarafından sağlanmaktadır.

Ürünlerimiz ile ilgili daha detaylı bilgi ve satın alma için bizimle iletişime geçin!