Email Pazarlama

Email Pazarlama

Yapay zeka destekli, e-mail pazarlama otomasyonu çözümü sayesinde, kişiye özel müşteri deneyimi sunabilirsiniz.

Günümüzün her an aktif müşterileri, çeşitli kanallarda ve aygıtlarda haftanın her günü, günün her saati Internete bağlı olduklarından, her zamankinden daha yüksek beklentilere sahiptirler.

Müşteriler artık, sürekli tercihlerini paylaşmadan, nerede ve nasıl etkileşim halinde olduklarından bağımsız olarak, markaların proaktif olarak onların beklentilerini anlamasını, kabul etmesini ve tutarlı olarak bu beklentilere yanıt vermesini istemektedir.

Watson Campaign Automation, müşteri beklentilerinizi aşan akıllı kampanyalar tasarlamanız için veri içgörülerinin gücünü veren bir dijital pazarlama otomasyonu platformudur.

Temel özellikler

  • Güçlü kampanya tasarımı tuvali
  • Mobil ve diğer dijital kanallarda kesintisiz pazarlama
  • Fırsat yönetimi ve derecelendirme
  • Müşteri yolculuğu oluşturma
  • Yapay zeka destekli Watson Assistant
  • Performans içgörüleri ve raporlama
  • Planlama ve bütçe oluşturma (performans yönetimi)
  • Kişiselleştirme ve A/B/n testi

Kampanya Otomasyonu

Kampanyanızın Kalitesini Arttırın

Potansiyel Müşteri büyütme ve yönetmenin otomatikleşmesini sağlayan detaylı müşteri sınıflandırması

Silverpop olarak zamanınızın değerli olduğunun farkındayız. Kampanya otomasyonuna odaklanmamızın altında yatan neden de işte budur. Satış öncesi tanıtım kampanyası, karşılama filmleri, yeniden sipariş, hatırlatıcı kampanya ya da tekrar ilişki kurma girişimlerinden herhangi biri ile meşgul olsanız bile otomasyon, müşterilerle daha etkili ve verimli bir biçimde ilgilenmenize olanak tanımaktadır.

Kampanya otomasyonu seçeneğimiz email, doğrudan posta, sosyal medya, mobil ve tele satış kanallarından
faydalanarak çok hatlı iş akışları oluşturmanıza yardımcı olur. Müşterilerinizin davranışlarını ve attıkları adımları takip edip, ilgilerini çeken alanları keşfedebilirsiniz. Silverpop ile söz konusu davranışları analiz ederek müşterilerin attıkları adımlara yanıt verebilir ve müşterilerin gelecekteki davranışlarını tahmin edebilirsiniz. Pazarlama ve email kampanyalarınızı otomatik hale getirdiğinizde manuel yapılacak işlere daha az zaman ayırıp, tasarruf ettiğiniz süreyi strateji geliştirme faaliyetleri için harcayabilirsiniz.

Potansiyel Müşteri Yönetimi

Potansiyel Müşteri Yönetimi ile Pazarlama ve Satış Arasında Karlı Bir Uyum
Yaratabilirsiniz

Elde ettiğiniz karların hızla arttığına şahit olmaya hazır mısınız? Çabalarınızın daha verimli sonuçlar doğurması için pazarlama ile satış faaliyetleri arasındaki dengeyi sağlayabilmelisiniz. Silverpop’un satış garantili yöntemi olan Engage Potansiyel Müşteri Yönetimi, potansiyel müşterilerinizi satın alma döngüsü içerisine daha hızlı dahil etmenize olanak tanımakla birlikte etkili ve amacına uygun bilgiler edinmenizi ve olumlu yanıtlar almanızı sağlayacaktır. Potansiyel müşteriler “satın almaya hazır” şeklinde nitelendirildikten sonra satış bölümüne yönlendirilirler; burada satış temsilcileri önem sırasına göre hedefler üzerine odaklanır. Bu sayede söz konusu uygulama sizi daha üstün kapanış oranlarına ve gelir artışına yaklaştırır.

Silverpop Engage Lead Management’ın sunduğu özellikler aşağıda belirtildiği gibidir:

Esnek Potansiyel Müşteri Puanlaması: Potansiyel müşterilerin; stratejik şekilde bütçe, yetki, ihtiyaç ve zaman çizelgesi gibi kriterlere ve devlet, şirket büyüklüğü ya da gelir gibi demografik özelliklere dayalı olarak puanlandırılması ile müşterileri segmente edip, ideal müşterilerinizi belirleyebilirsiniz. Size özel, potansiyel müşteri kriterlerinize en iyi şekilde uyan potansiyel müşteri puanlama modelini kolaylıkla oluşturabilirsiniz.

Potansiyel Müşteri Sıralaması: Potansiyel müşterilerinizin puanlarını etiketleyerek, satış ekibinizin yüksek nitelikli potansiyel müşterileri saptamasına yardımcı olabilirsiniz. Öne çıkan potansiyel müşterilere odaklanarak potansiyel müşterilerinizin dikkatini çeken unsurları saptayabilirsiniz.

Otomatikleştirilmiş Potansiyel Müşteri Yönlendirmesi: Satış ekibinizin zamanını ve enerjisini, sunduğunuz ürün ve hizmetleri satın almaya hazır müşteriler için harcamasını sağlayabilirsiniz. Potansiyel müşterileri; puanlarına ya da sıralamalarına göre otomatik olarak yönlendirip, klasik yöntemde karşılaşılabilen sorunları ortadan kaldırabilirsiniz.

Kolay Entegrasyon: Engage Potansiyel Müşteri Yönetimi, satış sürecini tamamen otomatik hale getirmek için CRM sisteminize kolaylıkla entegre olur.

Otomatik Uyarı Bildirimleri: Potansiyel müşteriler satışa hazır hale geldiğinde, satış departmanınızın email hesabına otomatik olarak bildirim gönderilmesini sağlayabilirsiniz.

Üstün Görünürlük: Potansiyel müşterilerinizin satış işlemine hazır olup olmadığını tüm açıklığıyla gözlemleyebilirsiniz. Silverpop’un isteğe bağlı raporlama yöntemi ile derinlemesine bilgi sahibi olup, stratejik kararlar verebilirsiniz. Bu sayede hangi alanlara vurgu yapmanız veya potansiyel müşteri yönetim sürecinde neleri iyileştirmeniz gerektiğini öğrenebilirsiniz.